Elektrické přímotopné konvektory

Posted by admin | | Pondělí 12 Srpen 2013 20.25

Klasické elektrické přímotopy fungují na bázi konvekce, kterou jsme si lehce vysvětlili v porovnání se sálavým topením na předchozí stránce. Konvekce je tedy způsob vytápění, který předává teplo primárně okolnímu vzduchu. Ten pak přirozeně cirkuluje a ohřívá okolní věcí a osoby. Elektrické přímotopné konvektory jsou běžně používány pro trvalé nebo příležitostné vytápění některých prostor. Designově bývají provedeny podobně jako jakékoli jiné topné těleso (například teplovodního vytápění). Je ale možné rozlišovat konvektory, které jsou určeny k pevnému přichycení na stěnu nebo přenosné konvektory, které najdou využití jako dodatečně topidlo, nebo například na chatách, v dílnách, kancelářích a jiných prostorech.

 

Některé elektrické přímotopné konvektory jsou vybaveny ventilátorem, který pomůže urychlit ohřev okolního vzduchu, ale který je možné v létě využít také samostatně bez ohřevu pro ochlazení vzduchu.

 

Přenosné konvektory, které se dají vždy postavit na potřebné místo, které chcete ohřát je ale potřeba umisťovat na nehořlavé podložky.

 

U jednodušších elektrických přímotopů se nastavuje pouze stupeň vytápění, který bývá stanoven ve třech úrovních. U konvektorů, které jsou určeny pro trvalé vytápění, bývá standardem napojení na termostat pro lepší a plynulejší regulaci teploty.

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.